Aktualności:

Wiosna będzie sportowa
18.02.2017

Ruszyły zajęcia sportowe w każdej gminie powiatu słubickiego. Zakres zajęć jest szeroki – fitness, ćwiczenia sprawnościowe, ćwiczenia korygujące sylwetkę, wzmacniające poszczególne partie mięśni. W terenie, na sali, w siłowni, a potem odnowa biologiczna i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Sportowe zajęcia ogólnorozwojowe to kolejne ciekawe przedsięwzięcie, realizowane w ramach projektu zdrowotnego. Każdy mieszkaniec może wybrać coś dla siebie. Zajęcia są podzielone na dwa bloki – pierwszy to zajęcia w każdej gminie powiatu słubickiego i dostosowane do potrzeb danej grupy.

Zdrowy styl życia – kompleksowo

Drugi blok to oferta kompleksowa, gdzie oprócz ćwiczeń na powietrzu i na sali, będzie można skorzystać z odnowy biologicznej, a także wysłuchać ciekawych wykładów dotyczących sportu, zdrowego żywienia i zdrowego życia. – Przygotowaliśmy dziesięć takich spotkań, każde z nich trwać będzie 4 godziny – mówi Piotr Kiedrowicz, reprezentujący Słubicką Akademię Biegową, która jest realizatorem zajęć. – Intensywność zajęć dopasowana będzie do aktualnych możliwości uczestników. Każdy uczestnik otrzyma również koszulkę projektową. Zapraszamy wszystkich chętnych – dodaje prowadzący.

zajęcia w gminach zajęcia SOSiR

Przebadaliśmy już 5118 osób! Zbadaj się i Ty!
10.02.2017

Dzięki udanej współpracy pomiędzy powiatem słubickim a szpitalem im. prof. Z. Religi przy projekcie „Profilaktyka chorób układu krążenia oraz promocja zdrowego stylu życia w powiecie słubickim”, badaniom poddało się już 5118 osób.
Mieszkańcy powiatu są na bieżąco informowani o terminach i punktach badań, które znajdują się nie tylko w gminach, ale i w sołectwach – świetlicach wiejskich, ośrodkach kultury, remizach strażackich czy w domach.
Akcja skierowana jest do osób w przedziałach wiekowych 7 – 19 lat oraz powyżej 30. roku życia, którzy do tej pory nie skorzystali z możliwości wykonania bezpłatnych badań w ramach projektu.
Badania bezpośrednie (mierzenie, ważenie, pomiar ciśnienia oraz poziomu wydychanego CO) oraz podstawowe (analiza krwi i moczu) będą wykonywane w każdej gminie, aby umożliwić wszystkim chętnym skorzystanie z bezpłatnych badań.

Jak się zgłaszać?

Wystarczy wypełnić deklarację uczestnictwa – na miejscu w punkcie pobrań. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą sterylnego pojemnika z moczem.
Wszystkie wyniki badań ocenione zostaną przez lekarza specjalistę chorób wewnętrznych. Osoby, które zostaną zakwalifikowane do II etapu badań, zostaną poinformowane o terminach telefonicznie bądź mailowo.
Terminarz badań:
• 15 lutego, godz. 7.30-11.00, NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach (poradnia przy szlabanie)
• 16 lutego, godz. 8.00-11.00, Cybinka, Remiza strażacka
• 18 lutego, godz. 7.30-11.00, NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach (poradnia przy szlabanie)
• 18 lutego, godz. 9.00-11.00, Grzmiąca, Sala Wiejska
• 21 lutego, godz. 7.30-11.00, NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach (poradnia przy szlabanie)
• 24 lutego, godz. 7.30-11.00, NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach (poradnia przy szlabanie)
• 25 lutego, godz. 8.00-11.00, Połęcko, Świetlica
Badania dla mieszkańców gminy Rzepin wykonywane są w poniedziałki, środy i czwartki od 7.00 do 10.00.
Wszystkie badania w ramach projektu są bezpłatne
Serdecznie zapraszamy!

Collegium Polonicum przyjęło 150 studentów!
31.01.2017

30 stycznia w auli Collegium Polonicum w Słubicach odbyła się wyjątkowa uroczystość – inauguracja Uniwersytetu zdrowego Stylu Życia. 150 studentów wysłuchało wykładu inauguracyjnego i złożyło uroczyste ślubowanie.

Wykład inauguracyjny pt. „Zdrowe myślenie… o zdrowiu” wygłosiła Małgorzata Krasowska-Marczyk, Prezes Zarządu Szpitala im. Prof. Z. Religi w Słubicach, rozpoczynając pakiet zajęć dla studentów z obszaru zdrowego stylu życia. – Nie na wszystko w życiu mamy bezpośredni wpływ, pewnych okoliczności nie możemy uniknąć, a pewnych czynników (jak choćby uwarunkowań genetycznych) nie możemy zmienić. Niewątpliwie jednak mamy wiele możliwości, by oddziaływać na stan naszego zdrowia – wyjaśniała studentom prezes szpitala.

„Uniwersytet Zdrowego Stylu Życia” to bezpłatne zajęcia dodatkowe w formie wykładów i warsztatów uniwersyteckich, w których bierze udział 150 uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z terenu powiatu słubickiego.

Uniwersytet realizowany jest w czasie ferii zimowych (30.01-10.02.2017) w Collegium Polonicum w Słubicach. Jest on jednym z działań realizowanych przez Powiat Słubicki w ramach projektu „Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego stylu życia”.

Ale była jazda!
25.01.2017

W sobotę, 21 stycznia, na lodowisku w Słubicach, mieszkańcy powiatu słubickiego aktywnie spędzili czas w gronie najbliższych.  Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00. Można było pojeździć na łyżwach, wziąć udział w grach i zabawach, zjeść ciepły posiłek, a przede wszystkim zadbać o swoje serce, gdyż jazda na łyżwach korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy.

Przychodziły całe rodziny – dzieci z rodzicami i dziadkami. Niektórzy jeździli dookoła toru, inni szaleli z klaunem ganianego i prowadzili wojnę balonową. – Super przedsięwzięcie dla każdego – chórem krzyczały dzieci, które podjechały właśnie do balustrady. – Chcemy więcej takich wydarzeń!

Coś dla serca

Celem spotkania na lodowisku było propagowanie oraz promocja zdrowego i aktywnego stylu życia. Warto zwrócić uwagę, że jazda na łyżwach to sport aerobowy, który pozytywnie wpływa na kondycję organizmu oraz układu sercowo-naczyniowego i oddechowego, dzięki czemu zmniejsza ryzyko zawału, nadciśnienia i choroby niedokrwiennej serca. Poza tym łyżwiarstwo poprawia kondycję i wytrzymałość.

Na wszystkich chętnych czekały tego dnia darmowe wejściówki na lodowisko oraz możliwość wypożyczenia łyżew i kasków. Wszystko było bezpłatne, gdyż zostało sfinansowane przez Powiat Słubicki w ramach projektu zdrowotnego.

Gry i zabawy przyciągnęły najmłodszych

Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali wiele gier, zabaw i konkursów dla młodszych i starszych uczestników. Najmłodsi mieli okazję do bliskich spotkań z klaunem, który animował zabawy, gry i konkursy na lodzie. Był ganiany w kole, wojna balonowa, węże, zabawa zbierz owoce, konkurs jazdy slalomem, hokej na lodzie – strzelanie do bramki, a także zabawa „STOP”. A wszystko w duchu zdrowej rywalizacji i w fantastycznej atmosferze.